Home / Lajme / Maqedoni / Kuvendi i Maqedonisë sot do ta vazhdojë seancën konstituive

Kuvendi i Maqedonisë sot do ta vazhdojë seancën konstituive

Kuvendi i Maqedonisë sot do ta vazhdojë mbledhjen konstituive për zgjedhjen e kryetarit, zëvendëskryetarit, anëtarëve dhe zëvendësve të tyre të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve,

Gjatë seancës dje deputetët e OBRM-PDUKM-së i përsëritën kërkesat, qartë u tha se çfarë është dakorduar me BDI-në, si dhe për anulimin e Deklaratës së Tiranës. Theksuan se dalja e vetme nga kriza politike është mbajtja e zgjedhjeve parlamentare me ato lokale.

Në rend dite të seancës duhet të zgjidhet edhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *