Home / Kryesoret / Ky është drejtori maqedonas që ju fliste nxënësve kundër gjuhës shqipe (FOTO)

Ky është drejtori maqedonas që ju fliste nxënësve kundër gjuhës shqipe (FOTO)

Drejtori i Gjimnazit shtetëror “Mirçe Acev” në Prilep ështrë filmuar nga nxënësit duke folur kundër gjuhës shqipe dhe rrezikut eventual që sipas tij sjell aplikimi i dygjuhësisë.

Mirëpo gjatë bisedës një nga nxënëset e ndërpret fjalimin e tij duke thënë se nuk është në rregull që në një institucion edukativo-arsimor të mbahen ligjërata politike, shkruan SHENJA.

Ja fotografia e drejtorit Kire Nikollovski:

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *