Home / Kryesoret / Lagja e Trimave-Sot dëshmojnë Nexhbedin Lika dhe Bajram Elshani

Lagja e Trimave-Sot dëshmojnë Nexhbedin Lika dhe Bajram Elshani

Sot para trupit gjykues për rastin “Lagja e Trimave” do të dëshmojnë të akuzuarit Bajram Elshani dhe Nexhbedin Lika.
Në seancën e fundit dëshmuan Valdet Zekaj dhe Mirad Qerimi. Të dy të akuzuarit mohuan akuzat ndaj tyre, ato u shprehen se në Maqedoni kanë ardhur me qellim “që t’i çlirojnë shqiptarët e Maqedonisë”.
Nën aktakuzën vepër terroriste në rastin “Lagja e Trimave” akuzohen 37 persona lidhur me përleshjet e armatosura më 9 dhe 10 maj të 2015-tës që ndodhën në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *