Home / Lajme / Kronika e zezë / Lajm pikllimi

Lajm pikllimi

Prof. Ruzhdi Zeqiri

I lindur me 16.12.1935 ne fsh. Xhepcisht. Ne moshe 81 vjecare u nda nga jeta.
Ushtroi detyren e profesorit te fizikes, drejtor i Gjimnazit te Tetoves dhe Minsitrise se Arsimit per mbi 40 vjet.
Varimi behet ne vendlindjen e tij ne xhepcisht me faljen e drekes.

Gjithashtu lexo

Tragjedi në Strugë, digjet një vogëlushe 3 vjeçare

Në vajzë 3-vjeçare nga fshati Novosello e Strugës, ka ndërruar jetë si pasojë e lëndimeve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *