Home / Lajme / Maqedoni / LD: Kriza thellohet, pasiguria rritet

LD: Kriza thellohet, pasiguria rritet

Lidhja Demokrate e Maqedonisë ka reaguar edhe një herë në lidhje me krizën institucionale duke drejtuar gishtin kah OBRM-PDUKM duke e akuzuar për qëllime të errëta dhe thellim të krizës, 

”Kriza është duke u thelluar ndërsa pasiguria në shtet po rritet ndërsa shteti izolohet nga faktorët ndërkombëtar dhe ekonomia është në kollaps. Institucionet janë duke shkuar deri tek mbyllja hermetike ku qytetarët nuk mund të gjejnë zgjidhje për problemet e tyre.” thuhet nga Lidhja Demokratike e Maqedonisë.

LD kërkon që në interes të shtetit dhe në interes të qytetarët.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *