Home / Lajme / Maqedoni / Lëndohen dy minatorë në Probishtip

Lëndohen dy minatorë në Probishtip

Dy minatorë nga Probishtipi janë lënduar në minierën ‘Bulmak’ në fshatin Dobrevë të Probishtipit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Policia sot kumtoi se dje rreth orës 11:45 minuta në Repartin urgjent mjekësor në Probishtip janë sjellur D.Z (34) dhe G.A. (45) ku është dhënë ndihmë mjekësore ku pastaj janë hospatilizuar në spitalin në Shtip ku u është konstatuar lëndime të rënda trupore.

Të dy minatorët janë mbajtur në kurim të mëtejshëm.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *