Home / Kryesoret / Lika: Faji për situatën edhe në mesin tonë

Lika: Faji për situatën edhe në mesin tonë

Në Sellcë të Tetovës është përkujtuar 14 marsi i vitit 2001 që shënon fillimin e krismave të para të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtarë në Kalanë e Tetovës. Në fjalimin e mbajtur me rastin e këtij përvjetori, Hazbi Lika, anëtar i kryesisë së BDI-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së, ka folur edhe për gjendjen aktuale politike, ngecjet në zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit e çështje tjera.

“Faji për gjendjen në të cilën ndodhemi, mungesën e perspektivës e largimin e të rinjve nga vendi duhet të kërkohet edhe në mesin tonë e jo vetëm tek pala tjetër”, ka deklaruar Lika, transmeton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *