Home / Lajme / Botë / Londër: Mijëra njerëz protestojnë kundër largimit të Britanisë nga BE (FOTO/VIDEO)

Londër: Mijëra njerëz protestojnë kundër largimit të Britanisë nga BE (FOTO/VIDEO)

Mijëra njerëz kanë marshuar në Londër të shtunën duke kundërshtuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Kjo pasi katër ditë më herët kryeministrja britanike, Theresa May filloi edhe zyrtarisht procesin e largimit nga BE-ja, shkruan Reuters.

Mijëra njerëz në duar mbanin parulla si “Stop Brexit”, dhe “Urime Ditëlindja BE”, duke kundërshtuar vendimin për largimin nga BE.

Përndryshe, sot Bashkimi Evropian në Romë është duke kremtuar 60 vjetorin e themelimit të kësaj organizate.

Demonstrators take part in a Unite for Europe march, as they head towards Parliament Square, in central London, Britain March 25, 2017. REUTERS/Paul Hackett

Demonstrators take part in a Unite for Europe march, as they head towards Parliament Square, in central London, Britain March 25, 2017. REUTERS/Paul Hackett

Gjithashtu lexo

Maqedoni, do të forcohen kriteret për importimin e ilaçeve

Qeveria e Maqedonisë ka filluar procedurën për sjelljen e propozim-ligjit për ilaçet dhe pajisjet mjekësore, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *