Home / Kryesoret / LSDM: Së shpejti Kuvendi do ta zgjedh qeverinë e re

LSDM: Së shpejti Kuvendi do ta zgjedh qeverinë e re

LSDM-ja me një komunikatë drejtuar Telegrafit në Maqedoni thotë se së shpejti do të ç’bllokohet vendi dhe kriza politike duke garantuar se kryetari i ri i Kuvendit do të lëviz çështjet përpara, për të zgjedhur qeverinë e re.

”Maqedonia e ka patjetër të shkoj përpara. Kuvendi së shpejti do ta zgjedh qeverinë e re të reformave. Me shumë vëmendje, si deri tani, ne do të veprojmë që të respektojmë vullnetin e shumicës së qytetarëve të vendit. Askush nuk ka të drejtë që ta pengoj vendin që të ecë përpara.” shkruajnë nga LSDM.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *