Home / Kryesoret / LSDM sot do të dorëzojë edhe një herë iniciativën për rinisjen e punës në Kuvend

LSDM sot do të dorëzojë edhe një herë iniciativën për rinisjen e punës në Kuvend

Pasi dje u refuzua kërkesa e LSDM-së për të rinisur punën e Kuvendit, edhe sot kjo parti do të dorëzojë kërkesën e re, të plotësuar sipas kërkesave të Trajko Veljanoskit, transmeton Gazeta Express.

Iniciativa e re do të dorëzohet me 67 nënshkrimet të cilat u përdorën edhe për kërkimin e mandatit nga kryetari Gjorge Ivanov.

Nga kabineti i Kuvendit të Maqedonisë informojnë se edhe pas dorëzimit të kërkesës së re nga LSDM-ja me 67 nënshkrime, me ligj dhe me rregullore të shtëpisë ligjvënëse nuk ka ndonjë detyrim për kryetarin aktual që ta thirr vazhdimin e seancës këto ditë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *