Home / Lajme / Rajon / “Lufta” me flakët në Bibliotekën Kombëtare, pamjet e “heronjve të heshtur”

“Lufta” me flakët në Bibliotekën Kombëtare, pamjet e “heronjve të heshtur”

Ditën e djeshme Biblioteka Kombëtare u përfshi nga flakët, ndërsa për fatin e mirë nuk pati dëme të mëdha.

Por duket se heronjtë e vërtetë janë, zjarrfikësit!

Faqja në Facebook, “Zjarrfikësit Tiranë” shkruan: U lodhem por ja vlejti ‘ Biblioteka Kombëtare ‘ kjo pasuri kulturore dhe letrare e kombit , sot nuk i humbi vlerat historike , nga zjarri i rënë në katin -2 të saj. Kjo falë efektivave zjarrfikës të cilët bënë të mundur që dëmet nga zjarri të ishin minimale.

https://www.facebook.com/MZSHT…

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *