Home / Lajme / Kronika e zezë / Makina shkel këmbësorin në rrugën rajonale Tetovë-Pirok

Makina shkel këmbësorin në rrugën rajonale Tetovë-Pirok

Mbrëmë, gjysmë ore para mesnatës në kryqëzimin e rrugës rajonale Tetovë-Pirok, në Kamejan ka ndodhur një aksident me makinë ku janë të përfshirë një mjet rrugor “Opel Astra” me targa të Tetovës, i drejtuar nga 25-vjeçar N.Sh. nga Kamjani dhe këmbësori DC (42) nga i njëjti fshat, njofton SPB-Tetovë.

Nga goditja këmbësori ka fituar lëndime të lehta, ku është transferuar dhe po mbahet në Spitalin Klinik të Tetovës për trajtim të mëtejshëm.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi i plotë dhe të përcaktuar shkakun e aksidentit dhe çdo gjë tjetër.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *