Home / Lajme / Rajon / “Masakër” në Lagunën e Karavastasë, nipi i kryebashkiakut të Divjakës s’pyet për moratorium (Foto)

“Masakër” në Lagunën e Karavastasë, nipi i kryebashkiakut të Divjakës s’pyet për moratorium (Foto)

Në kohën kur qeveria shqiptare ka vendosur moratoriumin e gjuetisë me qëllim shtimin e kafshëve dhe shpendëve të egra, pushteti vendor në mjaft raste e “shkel” me të dyja këmbët.

 “Pershendetje! Keto rosa jane vrare dje ne Lagunen e Karavastase, nga nipi i Kryetarit te Bashkise Divjake! Gjuetia eshte e ndaluar me ligje”, shkruan një qytetar në redaksinë e gazetës Express.

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *