Home / Lajme / Kronika e zezë / Maskat vjedhin Kazinon në Gostivar, ja sa para kanë marrë

Maskat vjedhin Kazinon në Gostivar, ja sa para kanë marrë

Mbrëmë rreth orës 23 tre perosna të panjohur kanë kryer vjedhje në Kazinon “Aleks” në Gostivar.

Sipas policiës, tre personat e maskuar ku dy me kapela në kokë dhe doreza në fillim kanë hypur afër një objekit të Kazinos ku npërpmjet dritares së vogël që ka qenë e hapur kanë hyrë brenda në kazino, njofton SPB-ja e Tetovës, transmeton Televizioni Koha.

Hajnat pasi kanë hyrë në kazino, janë nisur drejtë zyrës së menaxherit ku kanë thyer derën e aluminit dhe brenda saj kanë qenë dy sefe prej meatli. Vjedhësit i kanë marrë çelësat e të sefave dhe kanë marrë paratë, pas vjedhjes hajnat kan dalë në të njetën dritare nga kanë hyrë. Nga SPB-ja njoftuan se janë duke punuar për zbardhjen e vjedhur dhe kapjen e hajnave.

Gjithashtu lexo

Nuk do të ketë mungesë të drurit – (VIDEO)

Zjarret që ishin aktiv në periudhën e kaluar nuk do t’i shtrenjtojnë drutë për ngrohje. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *