Home / Kryesoret / Mbledhje komemorative kushtuar mjekes Selvie Emini – (VIDEO)

Mbledhje komemorative kushtuar mjekes Selvie Emini – (VIDEO)

Sot në Amfiteatrin e Universitetit të Tetovës në Spitalin Klinik të Tetovës është mbajtur një mbledhje komemorative kushtuar mjekes  Selvie Salihi-Emini e cila ndërroi jetë të hënën. Me këtë rast të afërm, miq dhe familjarë kanë marrë pjesë në këtë mbledhje komemorative duke përkujtuar jetën dhe veprën e mjekes Selvie Emini, transmeton Televizioni Koha.

Për angazhimin e saj në sferën e shëndetësisë foli mjeku Finsik Demiri. Kurse në emër të familjes fjal rasti mbajti bashkëshorti i saj Agron Emini.

Ajo gjatë jetës së saj ka punuar në spitalin Klinik të tetovës në repartin e terapisë Fizikale. /Tv Koha/

 

 

 

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *