Home / Lajme / Maqedoni / Mbrëmje e përgjakur në Shkup, lufton me jetën i riu pasi u qëllua me armë

Mbrëmje e përgjakur në Shkup, lufton me jetën i riu pasi u qëllua me armë

Njëzet e shtatë vjeçari po lufton me jetën ,pasi dje u qëllua me armë zjarri, transmeton Gazeta Express.

Nga MPB-ja informojnë se ngjarja është raportuar atyre dje rreth orës 4:35mintuta.

Dy persona të panjohur kanë ardhur me veturë në rrugën “Pushtnska” në Shkup dhe kanë filluar një zënkë me G.B., pas së cilës njëri ka nxjerrë pishtoletën dhe ka gjuajtur mbi të dhe duke i shkaktuar plagë.

Sulmuesit pas kësaj janë larguar me veturën e tyre në drejtim të panjohur, kurse të plagosurin e kanë dërguar në Spitalin e “Shën Naum Ohridski” ku gjendja e tij shëndetësore është në gjendje kritike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *