Home / Kryesoret / Me kë dhe kur do ta takojë sot Hahni në Shkup

Me kë dhe kur do ta takojë sot Hahni në Shkup

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn, bashkë me tre eurodeputetët, Eduard Kukan, Ivo Vajgël dhe Knut Flekenshtajn, sot do të takohen me përfaqësuesit e partive politike parlamentare në vend, pas thellimit të krizës politike, që erdhi si rezultat i mosmandatimit të liderit të LSDM-së për formimin e qeverisë së re, transmeton Gazeta Express.

Agjendën Hahn do ta fillojë në ora 12:40 minuta me takimin e tij me kryetarin e PDSH-së, Mendu Thaçin, që të vijojë pastaj me atë të Lëvizjes Besa, Bilall Kasamin në ora 13:00, me Ziadin Selën e “Aleancës për Shqiptarët” në ora 13:50 dhe me Ali Ahmetin e BDI-së takimin do ta ketë në ora14:55 minuta. Kurse me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev do të takohet në ora 16:10 minuta.

Poashtu eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn, në vilën “Vodno” pritet që të takohet me presidentin Gjorge Ivanov në ora 17:45 minuta. Takimin e fundit do ta ketë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskin në ora 20:15 minuta.

Deklaratë për mediat e shkruara dhe elektropnike eurokomesari pritet që të japë në orën 21:45 minuta.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *