Home / Kryesoret / Mediat maqedone reagojnë për vendosjen e flamurit shqiptar në Kumanovë! (FOTO)

Mediat maqedone reagojnë për vendosjen e flamurit shqiptar në Kumanovë! (FOTO)

Pas heqjes së flamurit shtetëror maqedons nga shtylla gjigande në qendër të Kumanovës, dhe vendosjes së flamurit kombëtar shqiptar, menjëherë kanë reaguar edhe mediat maqedone.

Sipas mediave maqedone ky akt, është fillimi i platformës shqiptare që sipas tyre është nënshkruar në Tiranë.

Mediat pro qeveritare dhe pro politikava të Nikolla Gruevskit dhe VMRO-së, si Kurir dhe Sitel këtë incident e quajnë si provokim dhe si fillim i plotësimit të platformës shqiptare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *