Home / Kryesoret / Mediat pro-VMRO-së promovojnë njësitet “Ujqit”, ku nuk ka asnjë shqiptar (VIDEO)

Mediat pro-VMRO-së promovojnë njësitet “Ujqit”, ku nuk ka asnjë shqiptar (VIDEO)

Një pjesë e mediave të afërta me VMRO-DPMNE i kanë dhënë një hapësirë njësitit special “Ujqit” që është në kuadër të Armatës së Maqedonisë, por që nuk ka asnjë shqiptarë. Televizioni “Alfa” ka sjellë një speciale nga stërvitjet e këtij njësiti, duke theksuar se janë krenaria kombëtare dhe e vendit. Ndërsa më pas kjo është marrë nga shumë media tjera.

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *