Home / Lajme / Rajon / Mediat serbe në panik: Thaçi paralajmëron themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Mediat serbe në panik: Thaçi paralajmëron themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Mediat serbe kanë reaguar dhe i kanë kushtuar hapësirë deklaratës së presidentit të Kosovës Hashim Thaçi i cili paralajmëroi që së shpejti do të ndërrohet ligji për transformimin e FSK-së në Ushtrinë e Republikës së Kosovës. Portalet më të mëdha serbe, siç janë B92, Tanjug apo edhe RTS kanë raportuar gjerësisht për paralajmërimin e Thaçit.

Mediat serbe shkruajnë se si sesi Kosova ka vendosur të hyjë në projektin e formimit të Ushtrisë. Gjatë ditës së djeshme, gjatë ceremonisë ushtarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, Hashim Thaçi është zotuar se shpejti do të procedojë ligjin për themelimin e ushtrisë së Kosovës.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *