Home / Kryesoret / Mehmeti: Shkupi 2014 lindi si rezultat i bashkëpunimt të dy grupeve të budallenjve

Mehmeti: Shkupi 2014 lindi si rezultat i bashkëpunimt të dy grupeve të budallenjve

Shkrimtari Kim Mehmeti vlerëson se projekti Shkupi 2014 ka lindur si rezultat i bashkëpunimit mes dy grupeve të budallenjve. “U bashkuan budallenjtë e VMRO-së dhe budallenjtë e BDI-së dhe e bënë këtë projekt. Kesi projekte nuk bëjnë njerëzit e mençur”, tha Mehmeti. Ai shtoi se ky projekt përgjithmonë e ka ndarë Maqedoninë. “E vetmja pikë që e bashkonte Maqedoninë ishte Shkupi. Me këtë projekt është ndarë Shkupi dhe Maqedonia kurrë më nuk do të mund të bashkohet”, theksoi Mehmeti.

Keto komente Mehmeti i bëri gjatë debatit të sotèm organizuar nga Organaizata joqeveritare Medium në bashkëpunim me Gazetën Lajm, në kuadër të projektit “Shkupi 2014 në sytë e qytetarëve të saj të pa dëgjuar”, mbështetur nga CIVICA Mobilitas, SDC, Naras dhe QMBM.

Gjithashtu lexo

BESA me Çupin dhe LR-PDSH me Agollin do të garojnë në Dibër

Partitë politike bashkë me degët komunale po i bëjnë përgatitjet e fundit para zgjedhjeve lokale, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *