Home / Kryesoret / Mehmeti: Sorosi ka qenë mbështetës i mijërave të rinj në Maqedoni, madje edhe kritikuesve të tij (Foto)

Mehmeti: Sorosi ka qenë mbështetës i mijërave të rinj në Maqedoni, madje edhe kritikuesve të tij (Foto)

Ish-deputetja, tani me profesion notere publike, Ermira Mehmeti, në profilin e saj në Facebook ka shkruar në lidhje me Sorosin dhe ndikimin pozitiv në Maqedoni.

Mehmeti ndër të tjera ka shkruar se përveç dobive personale që ka pasur nga Fondacioni ‘Shoqeri e Hapur’ dhe përvojat e mira, ajo ka shkruar se Soros ka qenë mbështetës edhe për mijëra të rinj në Maqedoni, madje sipas Mehmeti, nga Soros kanë fituar edhe militant partiak të partisë së Gruvskit, ku tani njihen edhe si kritikues të ashpër ndaj çdo gjëje sorosoide.

Lëvizja ”Stop Operacioni Soros” para disa muajve ka marrë iniciativën për të denoncuar çdo gjë që lidhet në Maqedoni me Sorosin.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *