Home / Lajme / Maqedoni / Menduat se ia hodhët dimrit? Keni dëgjuar për plakat e Marsit

Menduat se ia hodhët dimrit? Keni dëgjuar për plakat e Marsit

Muaji shkurt na dha shpresë të besojmë se dimri iku me janarin, në fakt marsi nuk do të jetë dhe aq i ngrohtë.

Të paktën kështu kanë parashikuar sinoptikanët në Accuweather. Sipas asaj që sipnotikanët thonë, moti do të jetë i mbizotëruar nga temperaturat e ulëta, shiu dhe stuhia.

Situata do të fillojë të përkeqësohet pas datës 14 mars, ku do të jetë edhe dita simbolike e Verës.

Megjithatë shijoni temperaturat këtë të shtunë, pasi ato do të arrijnë deri në 20 gradë celcius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *