Home / Lajme / Kronika e zezë / Mërgimtari erdhi nga Gjermania, por ja vodhën 14 mijë euro

Mërgimtari erdhi nga Gjermania, por ja vodhën 14 mijë euro

L.M. (45) nga fshati Dolenci, i cili jeton në Gjermani, dje në stacionin policor të Manastirit denoncoi se në periudhën nga ora 10:00 më 24 mars deri në orën 10:00 në 25 mars një autor i panjohur ka kryer grabitje të rëndë në banesën e tij në rrugën “Mihajllo Andonovski” në Manastir.

Autori, siç njoftoi policia, me përdorimin e një mjeti e ka hapur derën, ka hyrë brenda dhe ka kryer kontrollin e shtëpisë ku ka marrë 14.200 euro, dhe më pas është larguar në drejtim të panjohur.

Policia ka ndërmarrë masa për gjetjen e autorit dhe për ndriçimin e plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *