Home / Kryesoret / Mesila Dode: Maqedonia prej sot s’ekziston më!

Mesila Dode: Maqedonia prej sot s’ekziston më!

Mesila Dode deputetja e Shqipërisë ka reaguar pas vendimit të presidentit të Maqedonisë Gjorgji Ivanov ku ai tha se mandatin nuk ia jap liderit të LSDM-së shkaku i Platformës Shqiptare.

Sipas Dodës Republika e Maqedonisë prej sot nuk egziston më.

Republika e Maqedonisë prej sot nuk egziston më. Fundin e saj e ka nënshkruar vetë Presidenti me i turpshëm ne historinë e këtij shteti të sajuar, Gjorgje Ivanov.

Me nje akt antikushtetues shpalli armik gjysmen e popullsise se ketij vendi laboratorik, ku nuk dihet ende se si mendojne te bashkejetojne 2000 vitet e ardhshme.

Sot shqiptaret e ish Republikes Jugoslllave te Maqedonise kane dy rruge: ose Sot shpallin mevetësine dhe ne te gjithe ndihmojme me te gjitha menyrat qe ata ta sigurojne ate, ose te shkarkojne Presidentin e lige te laboratorit ku po i shtrengojne te jetojne.

Për një pakt të madh mbarëkombëtar

Ne shqiptaret kemi vetem nje mundesi mbijetese në këtë vend ku na vuri Zoti dhe s’duhet te kemi asnjë kompleks ta themi.. të shtrëngojme duart me njeri-tjetrin e të ecim bashkë drejt nje shteti te vetem…

Sepse kemi Veç nje Atdhe” ka shkruar Mesila Doda.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *