Home / Lajme / Rajon / Meta: Inkurajoj forcat politike në Maqedoni për qetësi

Meta: Inkurajoj forcat politike në Maqedoni për qetësi

Kryeparlamentari i Shqipërisë Ilir Meta ka shprehur shqetësimin për situatën e rënduar politike në Maqedoni dhe inkurajoi të gjitha forcat politike në vendin fqinj për qetësi, përgjegjshmëri dhe konstruktivitet.

“Dëshiroj të shpreh gjithashtu keqardhjen për retorikat nacionaliste anti-shqiptare të cilat cënojnë harmoninë dhe bashkëjetesën ndër-etnike – si garanci për stabilitetin e vendit fqinj. Shpresoj që gjithë aktorët institucionalë dhe politikë të tregojnë përkushtim për progresin demokratik dhe euro-atlantik të Maqedonisë”, theksoi Meta.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *