Home / Shëndeti / Metoda popullore që i thotë “lamtumirë” erës së keqe të këmbëve

Metoda popullore që i thotë “lamtumirë” erës së keqe të këmbëve

Era e keqe e këmbëve është një dukuri që ju ndodh njerëzve të të gjitha moshave. Arsyeja e zhvillimit të një arome të tillë është prania e baktereve në këmbë dhe këpucë që prodhohet nga lagështia, kur këmbët djersiten.

ere kembeshPërveç higjenës ditore, kjo recetë do t’ju vijë në ndihmë që të eleminoni bakteret e këqija që ndikojnë në erën e keqe të këmbëve:

Në një legen të madh me ujë të ngrohtë hidhni 2 lugë rozmarinë të thatë e të prerë imët dhe 2 lugë sherebelë. Mbajini këmbët në këtë ujë derisa ai të ftohet.

Sherebela dhe rozmarina janë përbërës shumë të mirë antibakterial, antifungal dhe antiviral, ato ndihmojnë në ribalancimin e batereve në këmbë dhe eleminojnë erën e keqe të tyre.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *