Home / Lajme / Botë / Mevaip Beari zgjidhet delegat në këshillin e partisë së CDU-së në Gjermani

Mevaip Beari zgjidhet delegat në këshillin e partisë së CDU-së në Gjermani

Si rezultat i punëve të susksesshme dhe përkushtimit të plotë ndaj saj ndonjiher dhe ëndrat të cilat nuk i kemi ëndruar ato bëhen realitet.
Pas sukseseve në fushën e mjekësis, i nderuari Mevaip Beari nga këshilli i partisë CDU që është pjesë e qeverisë së kancelares gjermane Angela Merkel ishte musafir i ftuar në mbledhjen e CDU-së që u mbajtë nga kshilli i qytetit të Oberhauzes në këtë mbledhje Mevaip Beari u zgjodh si delegat në këshillin e kësaj
ptatforme potitike, njofton Televizioni Koha.
Oberhauzen ësht një qytet që përbëhet nga 210.000 banor, ku jetojnë edhe një shumicë shqiptare nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria.
Mund të themi se ky hap i një shqipëtari është një pozitivitet për të gjithë shqipëtarët e diasporës. /Tv Koha/


 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *