Home / Lajme / Maqedoni / Ministrat e jashtëm të BE-së diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

Ministrat e jashtëm të BE-së diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

Sot në Bruksel, ministrat e punëve të jashtme të vendeve anëtare të BE-së, do ta shqyrtojnë gjendjen në Maqedoni dhe në vendet tjera të Ballkanit Perëndimortransmeton Gazeta Express duke iu referuar MIA-s.

Në diskutimin që do të mbahet në Këshillin e BE-së, do të sillen edhe konkluza të cilat do të miratohen në Samitin e Këshillit Evropian, këtë të enjte.

Federica Mogherini do të raportojë për vizitën e saj në Ballkanin Perëndimor, ndërkaq në mbledhje do të diskutohet edhe për çështje tjera, si ajo e migrantëve.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *