Home / Lajme / Maqedoni / Ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu në kremtimin e 130 vjetorit e shkollës së parë shqipe në QIK-Shkup

Ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu në kremtimin e 130 vjetorit e shkollës së parë shqipe në QIK-Shkup

Sot Ministri i Arsimit dhe Shkencës Pishtar Lutfiu, do të marrë pjesë në kremtimin e 130 vjetorit të shkollës së parë shqipe dhe shënimin e vitit themeltar të Universitetit “Nënë Teresa” në Shkup, transeton Gazeta Expres duke iu referuar MIA-s.

Ceremonia do të mbahet në hapësirat e Qendrës Informative Kulturore (QIK) – Shkup, me fillim në ora 12:30.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *