Home / Lajme / Maqedoni / Mogerini arriti në Shkup, pa humbur kohë fillon takimet

Mogerini arriti në Shkup, pa humbur kohë fillon takimet

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika Mogerini, ka arritur në Maqedoni ku ka filluar agjendën e saj duke takuar sektorin civil. Ajo e viziton Shkupin në një kohë kur kriza politike është thelluar pas refuzimit të kryetarit Ivanov për të mandatuar Zoran Zaevin për të formuar qeverinë e re, përcjell Gazeta Express.

Mogerini i ka filluar takimet në Shkup, fillimisht me organizatat joqeveritare në vend, ndërkaq është i shoqëruar nga ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar. Më vonë, Mogerini pritet që të takohet me Presidentin e shtetit Gjorgje Ivanov dhe me liderët e partive politike.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *