Home / Kryesoret / MPB arreston personat e dyshuar për rrahjen e gazetarëve

MPB arreston personat e dyshuar për rrahjen e gazetarëve

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, ka dërguar informacione tek Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë se ka arrestuar persona për incidentin që ndodhi sonte në protestat e organizatës qytetare “Për Maqedoni të bashkuar”, ku pësuan gazetarë të portalin A1on.

Protestuesit sonte sulmuan ekipin e A1on para Portës Triumfale, dëmtuan kamerën e tyre dhe rrahën gazetarët. Për shkak të lëndimeve gazetarët u vendosën në Qendrën për urgjencë në Shkup.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *