Home / Kryesoret / Mucunski i ikë pyetjes pse e ka mirëpritur Gruevskin në Stamboll (Foto)

Mucunski i ikë pyetjes pse e ka mirëpritur Gruevskin në Stamboll (Foto)

Dje në seancën kuvendore rendi i parë në Kuvend ishte i shprazët, kryetari i OBRM-PDUKM, Nikolla Gruevski nuk ishte i pranishëm në seancën konstituive. Por sipas inçizimit të emisionit 360 gradë ishte zbuluara se ku është Gruevski në vende se ai të jetë në Kuvend, ai ishte në aerodromin Kemal Ataturk në Stamboll, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gruevski atje është mirëpritur nga ambasadori i Maqedonisë në Ankara, Zvonko Mucunski.

Mucunski në telefon është përgjigjur se ka parë shkrime të ngjashme mediale dhe i ka urdhëruar deri te MPJ të kërkohet përgjigje pse si ambasador në Stamboll e ka zhvendosur delegacionin e OBRM-PDUKM nga një aeroplan në tjetrin. Gruevski është në Maltë dhe do të jetë në ditët në vazhdim në kongresin e PEP, thonë nga partia.

Për LSDM-në, udhëtimi në Maltë është ikje e Gruevskit kur duhet të zgjidhet kryetari i Kuvendit. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *