Home / Kryesoret / Muhiq: Numri i shqiptarëve që votuan partinë maqedonase, është tregues pozitiv për vendin

Muhiq: Numri i shqiptarëve që votuan partinë maqedonase, është tregues pozitiv për vendin

Nuk keni të drejtë të thoni se ju e doni më shumë popullin maqedonas sesa të tjerët. Numri i shqiptarëve të cilët votuan për partinë e bllokut maqedonas është tregues për proceset integruese dhe jo destruktive, kështu është deklaruar profesori dhe deputeti Ferid Muhiq, pasi nga foltorja e kuvendit ishte duke i treguar numrat si votoi komuniteti boshnjak në Maqedoni, në dobi të LSDM-së,

Muhiq bëri thirrje të ndërpritet mosrespektimi i Kuvendit dhe të ndërpritet replikimi i panevojshëm çka e çon debatin në asgjëkundi.

‘Apeloj që sa më shpejtë të zgjidhet kryetari i Kuvendit’, tha Muhiq.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *