Home / Kryesoret / Ndërron jetë mjeku Shinasi Gafuri

Ndërron jetë mjeku Shinasi Gafuri

Sot ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare, mjeku i njohur tetovar Shinasi Gafuri, kirurg dhe traumatolog. Lajmin e kanë bërë të ditur nga familja e tij.

Përndryshe, mjeku Shinasi Gafuri  pjesën më të madhe të jetës ia kushtoi mjekësisë dhe punoi me përkushtim për popullatën.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër më datë 15 Mars 2017 pas faljes së namazit të drekës. Kortezhi për në varrezat në Tetovë niset nga banesa e tij që gjendet në rrugë e Ilidenit, numër 75. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *