Home / Kryesoret / Në Maqedoni vjen Helen Clark e Kombeve të Bashkuara

Në Maqedoni vjen Helen Clark e Kombeve të Bashkuara

Nënsekretarja e përgjithshme e Kombeve të Bashkuara dhe Administratore e Programit për Zhvillim të KB-së (UNDP), Helen Clark, e cila për vizitë dy ditore në Maqedon do të qënbdrojë në mbrëmje si dhe në premierën e filmit dokumentar ‘Liqeni nga molla’, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Filmi i cili flet për rezultatet e çështjeve të UNDP-së dhe Komunës së Resnjës për uljen e ndotjes së ajrit Liqenit të Prespës, e financuar nga Agjencia zvierane për zhvillim dhe bashkëpunim, njofton AIM.

Nesër Clark do të vizitojë rajonin e Prespës, Resnjës dhe Stenjes, kurse atje do të njihet me Programin për mbrojtjen e Liqenit të Prespës dhe do të vizitojë disa nga projektet më të suksesshme nga ana e UNDP-së gjatë viteve të fundit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *