Home / Kryesoret / Në Shkup realizohet fushata ”Gratë Buxhetojnë”

Në Shkup realizohet fushata ”Gratë Buxhetojnë”

Organizata qytetare ”Akcija Zdruzhenska” do ta realizojë sot fushatën e katërt për muajin mars, ”Gratë buxhetojnë!” që ka për qëllim nxitjen e interesit të grave për atë se si dhe në të mirë të kujt menaxhohet me financat lokale publike, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas AIM-së, fushata do të bëhet përmes një lloj ankete rrugore në dy lokacione në Shkup, në ora 14:00. Organizata e lartëpërmendur konsideron se financat publike nuk duhet të jenë zonë e ndaluar për gratë.

Fushata është duke u zhvilluar edhe në Kavadar, Radovish dhe Strumicë në bashkëpunim me organizatat lokale të grave.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *