Home / Lajme / Botë / Nëna dhe vajza vdesin në dy aksidente të ndryshme, brenda 30 minutash

Nëna dhe vajza vdesin në dy aksidente të ndryshme, brenda 30 minutash

Një grua nga Alabama e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe vajza e saj humbën jetën në dy aksidente të ndryshme brenda 30 minutash mëngjesin e së martës në SHBA.

Oficeri Tom Wilson tha se viktimat janë identifikuar si 39-vjeçarja Julie Yates Patterson dhe vajza 8-vjeçare, Elizabeth Patterson. Aksidentet ndodhën 7 milje larg njëri-tjetrit, tha oficeri.

“Makina e gruas u përfshi në një aksident të rëndë pasi u përplas me një tjetër automjet dhe rreth 30 minuta më vonë, vajza e saj u përplas nga një veturë teksa kalonte rrugën”, tha Wilson për Huffington Post.

Ai raportoi se të dy aksidentet ndodhën në rrugën “117” në Alabama, pranë shtëpisë së familjes së tyre.

Sipas policisë, përcjell BW, aksidenti në të cilin u përfshi Julia Patterson la edhe dy të plagosur që u dërguan menjëherë në spital.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *