Home / Lajme / Botë / Nëse s’ka qeveri deri në javën e ardhshme, Strasburgu nuk do të votojë Rezolutën për Maqedoninë

Nëse s’ka qeveri deri në javën e ardhshme, Strasburgu nuk do të votojë Rezolutën për Maqedoninë

Parlamenti Evropian do ta shtyjë votimin e rëzolutës për Maqedoninë nëse vendi deri javën e ardhëshme nuk do të formojë qeveri,njofton raportuesi i MIA-s nga Brukseli, transmeton Gazeta Express.

Zyrtarë të lartë të Parlamentit evropian, thonë se eurodeputetët nuk duan ta sjellin Rezolutën çka më herët e votoi Komiteti për punë të jashtme i PE-së në seancën plenare në Strasbourg, e caktuar për 14 dhe 15 mars 2017, përderisa deri atëherë nuk ka ndonjë kthesë në skenën politike të Maqedonisë

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *