Home / Lajme / Botë / Ngrihet flamuri Shqiptar edhe në serialin amerikan “The Simpson”

Ngrihet flamuri Shqiptar edhe në serialin amerikan “The Simpson”

Një ndër serialet më të shikuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) “The Simpson” në pjesën e 12-të, të sezonit 21-të i ka kushtuar vend edhe Shqipërisë gjatë minutës së 10-të duke publikuar një delagacion olimpik shqiptar, të cilët janë me veshje shqiptare dhe mbajnë në dorë flamurin kuq e zi.

Nga pamjet kuptohet që skenarisit i serialit është njohës i kulturës shqiptare sepse në veshjen e personazheve nuk ka gabuar dhe u ka vendosur edhe nga një plis në kokë personazheve që përfaqësojne delegacionin shqiptar,

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *