Home / Kryesoret / Një delegacion kinez viziton Bashkinë e Shkupit

Një delegacion kinez viziton Bashkinë e Shkupit

Një delegacion i bashkisë kineze, Nanchang, po qëndron në Maqedoni, ku është pritur nga kryetari i bashkisë së Shkupit, Koce Trajanovski,

Kinezët përfaqësohen nga pushteti lokal dhe rajonal të sferës së bashkëpunimit ndërkombëtar, industrisë dhe teknologjisë informatike. Siç njoftojnë nga bashkia e Shkupit, Trajanovski theksoi se Shkupi dhe Nanchang, kanë histori të pasur të bashkëpunimit të suksesshëm në shumë sfera, duke shpresuar që kjo situatë të vazhdojë më tej.

Shkupi dhe Nanchang janë vëllazëruar në vitin 1985 dhe kanë patur bashkëpunim të thellë, parasegjthash në kulturë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *