Home / Lajme / Botë / Njihuni me 20-vjeçarin shqiptar, ishte bërë tmerri i banesave në Itali

Njihuni me 20-vjeçarin shqiptar, ishte bërë tmerri i banesave në Itali

Një 20-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e djeshme nga policia në Itali.

Nga se bëhet e ditur nga mediat italiane, shqiptari është arrestuar pasi është autori i disa vjedhje të ndodhura në këtë shtet.

Shqiptari, emri i të cilit mediat italiane thonë se është Mane Xhelaj, apartamente e dyqane të zonave të ndryshme si Recco, Cogoleto, Sori, Rapallo, në provincën e Savonas dhe Xhenoas, ku duke vjedhur

Policia italiane mësohet se ka dokumentuar më shumë se 70 vjedhje të kryera nga shqiptari nga nëntori i vitit 2016 deri në shkurt të 2017-s.

Mësohet se shqiptari ka dalë zbuluar teksa është përpjekur të tërheq lekë me karta debiti e krediti të vjedhura.

Gjatë këtij momenti ai është filmuar nga kamerat e sigurisë së bankës, dhe më pas është identifikuar nga ana e policisë.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *