Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM: Duhen zgjedhje të reja parlamentare që qytetarët të shpëtojnë nga rrenat e Zaevit

OBRM-PDUKM: Duhen zgjedhje të reja parlamentare që qytetarët të shpëtojnë nga rrenat e Zaevit

OBRM-PDUKM-ja e Nikolla Gruevskit ka vazhduar që të kërkojë zgjedhje të reja parlamentare, me arsyetimin, të iket nga Deklarata e Tiranës dhe nga gënjeshtrat e Zoran Zaevit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Ne me gjithë energji e kundërshtojmë Deklaratën e Tiranës pasi mendojmë se është kushtëzim klasik por edhe rrezik për interesat nacionale të shtetit. Ne nuk pranuam këtë kombinim për qeverinë e ardhshme pasi nuk duam që shteti të humb vlerën e bashkimit dhe unitetit të shtetit.” thonë nga OBRM-PDUKM.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *