Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM: LSDM-ja e ka miratuar Deklaratën politike shqiptare

OBRM-PDUKM: LSDM-ja e ka miratuar Deklaratën politike shqiptare

Përmes një kumtese dërguar mediave, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se LSDM-ja e ka miratuar Deklaratën politike shqiptare, meqë sipas tyre, LSDM-ja po heshtë,

E gjithë kjo, sipas OBRM-së, bëhet që LSDM-ja ta merr pushtetin. OBRM-ja vazhdon që të deklarohet kundër barazisë së shqiptarëve, duke konsideruar se Deklarata përmban elemente jokushtetuese, relizimi i të cilave, sipas tyre, do të rënojë rendin kushtetues të vendit dhe do ta ridefinojë Maqedoninë.

OBRM mbron Udhërëfyesin e saj, si një mënyrë e miër për të dalë nga kriza politike në vend, përmes pajtueshmërisë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *