Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM thotë se nuk do ta pengojë punën e Kuvendit

OBRM-PDUKM thotë se nuk do ta pengojë punën e Kuvendit

Pas dorëzimit të iniciativës me 67 nënshkrime nga ana e LSDM-së për rinisjen e punës së seancës konstituive të Kuvendit të Maqedonisë, janë prononcuar edhe nga OBRM-PDUKM-ja e Nikolla Gruevskit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Nga OBRM-PDUKM thonë se nuk do të pengojnë punën e Kuvendit por vetëm krejt duhet të shkojë sipas rregullores së punës ku së pari duhet të zgjidhet komisioni për zgjedhje dhe emërime.

Në këtë komision anëtarë duhet të kenë: LSDM dhe OBRM-PDUKM duhet të kenë nga 5 anëtarë, BDI duhet të ketë 2 ndërsa Lvëvizja Besa duhet të ketë 1 deputet.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *