Home / Kryesoret / Organizatorët e protestave: do ti nxjerrim deputetët nga Kuvendi, na pret betejë

Organizatorët e protestave: do ti nxjerrim deputetët nga Kuvendi, na pret betejë

Boris Damovski njëri nga udhëheqësit e iniciativës “Për Maqedoni të Përbashkët” mbrëmë theksoi se i presin beteja dhe se vetëm të bashkaur do të mund të fitohet ajo betejë. Ai theksoi se do ti nxjerrin nga Kuvendi deputetët.

“Këta brenda, 120, ne i dërguam dhe ne do ti nxjerrim. Kjo tirani, gënjeshtër këtu më nuk mund të jetojë. Ne jemi këtu, e dijmë çka po bëjmë dhe e dijmë se çka po kërkojmë. Bëhuni bashkë, na pret betejë, vetëm kështu do të fitojmë”, theksoi Damovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *