Home / Kryesoret / Organizatorët e protestave: Do ti nxjerrim deputetët nga Kuvendi, na pret një betejë e rëndë

Organizatorët e protestave: Do ti nxjerrim deputetët nga Kuvendi, na pret një betejë e rëndë

Boris Damovski, njëri nga udhëheqësit e iniciativës “Për Maqedoni të Përbashkët” mbrëmë theksoi se i presin beteja dhe se vetëm të bashkuar do të mund të fitohet ajo betejë. Ai theksoi se do ti nxjerrin nga Kuvendi deputetët,

“Këta brenda, 120, ne i dërguam dhe ne do ti nxjerrim. Kjo tirani, gënjeshtër, këtu më nuk mund të jetojë. Ne jemi këtu, e dijmë çka po bëjmë dhe e dijmë se çka po kërkojmë. Bëhuni bashkë, na pret betejë, vetëm kështu do të fitojmë”, theksoi Damovski

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *