Home / Lajme / Maqedoni / Organizohet ”Ditët e gastronomisë sllovake në Maqedoni”

Organizohet ”Ditët e gastronomisë sllovake në Maqedoni”

Nga sot e deri më 19 mars në Maqedoni organizohet ”Ditët e gastronomisë sllovake në Maqedoni”, që i kushtohet parahajës, supës, ushqimit kryesor dhe deserteve tradicionale sllovake, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas AIM-së, organizator i aktivitetit është vet ambasada sllovake në Maqedoni. Ushqimet do të përgatiten nga kuzhinjeri i Ministrisë së punëve të jashtme dhe çështjeve evropiane i këtij vendi.

Ushqimet do të shoqërohen nga vera, birra dhe muzika popullore sllovake./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *