Home / Kryesoret / Pamje ekskluzive nga momenti i arrestimit të dy të rinjve shqiptar në Kumanovë (VIDEO)

Pamje ekskluzive nga momenti i arrestimit të dy të rinjve shqiptar në Kumanovë (VIDEO)

Në redaksinë e portalit TetovaSot është dërguar videoja ekskluzive e momentit të arrestimit të dy të rinjvë, të cilët dyshohen se kanë hequr flamurin maqedon dhe në vend të tij kanë vendosur flamurin kombëtar shqiptar, raporton TetovaSot.

Flamuri shtetëror maqedon ka qenë i vendosur në qendër të Kumanovës, dhe i njëjti është zëvendësuar me atë shqiptar.

Në video dëgjohen edhe të sharat ndaj policisë nga qytetarët që ishin prezent në momentin e arrestimit, të cilët kanë qenë kundër këtij arrestimi dhe kundër arrestimit brutal nga ana e policisë./TetovaSot/

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *