Home / Shëndeti / Pija që lufton migrenën dhe sëmundjet e zemrës!

Pija që lufton migrenën dhe sëmundjet e zemrës!

Një nga pijet më të natyrshme e të shëndetshme është limonada me xhenxhefill. Të gjithë përbërësit konsistojnë në përftimin e kësaj pije magjike e cila ka efekte të fuqishme të dobishme për luftimin e migrenës dhe sëmundjeve të zemrës. Studimet kanë treguar se ajo është shumë e dobishme për të luftuar kancerin, alcajmer, diabetin dhe shumë më tepër.

Hidhni një lugë spec të kuq pluhur 1 lugë xhenxhefill pluhur dhe limon. Përbërësit do të normalizojnë nivelet e sheqerit në gjak dhe do t’ju mbushin me energji.

Migrena: Lajm i mirë për ata që vuajnë nga migrena, pasi xhenxhefilli konsiderohet si anti-inflamator dhe mund të reduktojë ndjeshëm dhimbjet! Nëse e pini këtë lemonadë 3-4 herë në ditë për disa ditë mund të jenë efektive në parandalimin e dhimbjeve të migrenës.

Sëmundjet e zemrës: Studimet paraprake kanë treguar se konsumimi i xhenxhefillit parandalon goditjet apo sëmundjet e zemrës, parandalon koagulimin e gjakut dhe ul kolesterolin.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *